Evliliğin Erkek Tarafı İçin Olmazsa Olmazı Damatlık

Bir erkeğin en mutlu olduğu gün mezun olduğu yada evlendiği gündür bu günler giydiği ya smokin yada damatlık’tır. Bir damatlık içerisinde bulunan parçalar gömlek, ceket, mendil, pantolon, kuşaktır. Bazı erkekler koyu renk damatlık yerine gelin ile uyumlu olacağını düşünerek beyaz damatlık tercih etmektedir. Beyaz damatlık genellik ile açık havada yapılacak düğünlerde ve davetlerde tercih edilmelidir. Şanlıurfa’da Damatlık seçerken genellikle açık havada olduğu için düğünler beyaz renk tercih edilmektedir.

Düğünde smokin veya damatlık giyecek olan damat adayları düğünden bir kaç gün önce damatlık provası yaparlar. Damat adayları bu anlarda çekilen bir fotoğrafı sosyal medyada yayınlayarak takipçilerinin beğenilerine sunarlar. Şanlıurfa’da Damatlık bir evlenecek olan erkeğin en önemli unsurudur kalabalık olan düğünler için en şık ve en güzel damat olabilmek için uğraşırlar.

Damatlık seçimi yapmak en az gelinlik seçimi yapmak kadar önemlidir. Çoğu kişi damat kıyafetine çok özen göstermez. Düğün sezonunun yaklaştığı şu günlerde damatların düğünde giyecekleri tercihlerine göre smokin, damatlık veya takım elbiseyi nasıl seçmeleri gerektiğini bilmelidirler bu nedenle Şanlıurfa’da Damatlık nasıl seçilir veya hangi smokin damatlık veya takım elbise düğünde giyilirse en şık olur olunur ile ilgili gelinlik ve damatlık fuarı açıldı ve burada erkeklere bilgiler verildi.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir