Şanlıurfa da Baharda Düğün Şenlikleri

baharla birlikte düğün mevsimi de yaklaşıyor. Şanlıurfa Çeyiz Yeni gelinleri şimdiden tatlı bir telaş sardı bile. Düğün hazırlıkları bir yandan sürerken çeyiz alışverişleri de tam hız devam ediyor. Peki, çeyiz alışverişi nasıl yapılır? Eskiden pek çok şeyi barındıran çeyiz alışverişleri artık çok daha işlevsel bir hal aldı. İsterseniz yeni nesil çeyizlere birde biz yakından bakalım.
Hemen hepimizin annemizin aldığı ya da ördüğü şeylerle ilk temelleri atılan çeyizleri yeni hayatımızın mayası gibiler.Hatay Çeyiz Her ne kadar ben ne yapacağım çeyizi dediğimiz ergenlik yıllarımız olsa da düğün zamanı gelip çattığında her birisinin değeri çok büyük oluyor. Eskiden çeyiz sandığı diye bir geleneğimiz vardı. Artık çok fazla kullanılmamakla birlikte yerini daha küçük çeyiz kutularına bıraktılar. Gelinlik Çeyiz Birden fazla sıralı kutulardan oluşan bu setleri her yerde rahatlıkla bulabilirsiniz. Eliniz el işine yatkınsa kendiniz de zevkinize göre yapabilirsiniz. Ancak her iki türlüde yeni evinize uyum sağlamasına ve makul bir yer tutmasına özen göstermek gerekiyor. Ya da eski bir geleneği canlandırabilir ve bir çeyiz sandığı yaptırabilirsiniz. Modern bir yorumla hazırlanan sandığınızı sonra salonunuzda sehpa olarak da kullanabilirsiniz.
Gelelim çeyiz alışverişinde neler alınması gerektiğine… Bu konuda internetten pek çok liste bulmanız mümkün. Şanlıurfa Gelinlik Çeyiz Hepsinde temel olarak aynı olan şeyler nevresimler, günlük ve misafirlik yemek takımları yine günlük ve misafirlik çatal ve bardak takımları, misafir yorganı, havlular, bir takım yatak odası bir takım salon için örtü olacaktır. Bunla temelde işinizi görecek parçalardır. Diğerleri için evinize yerleştikten sonrada bakabileceğinizi unutmayın. Özellikle dekorasyon amaçlı parçaları önceden almak çoğu zaman evde sadece kalabalık yapacaktır.
Küçük ev aletleri ise herkesin yaşam tarzına göre değişkenlik gösteren parçaların başında geliyor. Örneğin cattle artık yerini çaycılara bıraktı bile. Eğer çalışıyorsanız tost makinasını her zaman kullanamayabilirsiniz. Şanlıurfa Çeyiz Bunun yerine bir ekmek kızartma makinası daha çok işinizi görecektir. Yine mikser gibi aletler yerine çok daha fonksiyonlu belandırları tercih edebilirsiniz. Bu konuda seçiminizi yaparken önceliğinizin ihtiyaçlarınız olmasına özen gösterin.
Çeyiz alışverişi hayatımızın en keyifli alışverişlerinden birisi ancak bu yine de tutumlu olmamıza engel olmamalı. Hiç kullanmayacağımız pek çok şeye bir dünya para verdiğimize sonra çok pişman oluyoruz.Çeyiz Bunun yerine akıllı ve doğru şeyleri almak hem paramızı cebimizde tutar hem de ihtiyacımıza olan her şeyi almamıza imkân sağlar.

Şanlıurfa Çeyiz, Hatay Çeyiz, Şanlıurfa Hatay Çeyiz Dikim Evi, Gelinlik Çeyiz, Nevresim Takımları, Masa Örtüleri, Pike Takımları, Yatak Örtüleri, Çeyiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir